Przejdź do treści

Czy nowalijki są zdrowe dla układu pokarmowego?

Wraz z pierwszymi przebłyskami wiosny coraz chętniej rozglądamy się za świeżymi warzywami kuszącymi wyglądem i aromatem na straganach. To zazwyczaj nowalijki, a więc młode, wiosenne warzywa, dostępne po raz pierwszy w sezonie. Czy ich spożywanie jest zdrowe dla organizmu?

Jak oczyścić organizm po zimie? Przygotowania do wiosny

Nadchodząca wiosna to dobry moment, by ocenić stan swojego organizmu po zimie i popracować nad słabszymi aspektami. Zima to czas, w którym większość prowadzi mało aktywny tryb życia, a dodatkowe przekąski stają się codziennością, co wpływa na funkcjonowanie całego ciała. W następstwie często pojawiają się nadprogramowe kilogramy, w gorszej kondycji jest też skóra, włosy czy paznokcie.

Dlaczego śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia?

Zewsząd pojawiają się informacje, że śniadanie jest najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia i unikanie go odbywa się ze szkodą dla funkcjonowania całego organizmu. Poranny rozgardiasz, spieszenie się do pracy, szkoły czy na uczelnię nie sprzyja powolnemu delektowaniu się jedzeniem i przyrządzaniu wyszukanych potraw.

Jak alkohol wpływa na trawienie?

Na temat alkoholu i wpływu jego spożywania na trawienie powstało sporo mitów. Wiele osób uważa, że jest on korzystny dla metabolizmu, a połączenie go z ciężkostrawnymi potrawami ma pozytywne skutki dla organizmu. Z drugiej strony ci, którzy często sięgają po mocne trunki są narażeni na zapalenie błony śluzowej żołądka, a nawet jego nowotwory.

Świąteczne jedzenie: jak zachować lekkość?

Święta Bożego Narodzenia kuszą atmosferą, zapachami i stołem uginającym się od przysmaków, które aż proszą się o dokładkę. Nawet ci, którzy w trakcie całego roku dbają o sylwetkę i trzymają lekkostrawną dietę, rzadko kiedy są w stanie nie ulec świątecznym smakowitościom. Jak więc zachować bożonarodzeniowe tradycje, a równocześnie nie doświadczać przykrych objawów przejedzenia?

Subskrybuj Żywienie